Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Dla mediów

Potrzebujesz materiałów merytorycznych, komentarza eksperckiego lub informacji o naszych inicjatywach?

Zachęcamy do kontaktu!

Materiały

06.10.2022

Samorządy uczniowskie wybrały władze przy wsparciu CEO

30 września niemal 400 szkół w całej Polsce przeprowadziło wybory do samorządów uczniowskich. Szkoły wzięły udział w naszej akcji „Samorządy Mają Głos”.

Czytaj więcej
park, w którym na trawie siedzą osoby - ich twarze zwrócone są w stronę horyzontu - rozmawiają
06.09.2022

Raport „Wyzwania i potrzeby związane z napływem uczniów z Ukrainy”

Z raportu opublikowanego na naszym blogu, z dowiesz się, jakie są potrzeby i jakie napięcia pojawiają się w szkołach, które goszczą uczennice i uczniów z Ukrainy. Publikacja jest pomocna w tym, by zaplanować zarówno pracę z klasą i szkołą, jak i rozwiązania systemowe (np. zewnętrzne wsparcie dla szkół). 

Czytaj więcej
Obrazek przedstawia uczennice i uczniów ze szkoły średniej. Dwie dziewczyny i dwóch chłopców. Są w klasie lekcyjnej - siedzą lub stoją przy ławkach. W tle widać tablicę kredową. Młode osoby rozmawiają ze sobą i uśmiechają się.
20.06.2022

Światowy Dzień Uchodźcy. Raport Centrum Edukacji Obywatelskiej: migracje oczami młodzieży

W Światowym Dniu Uchodźcy, obchodzonym 20 czerwca, Centrum Edukacji Obywatelskiej opublikowało raport „Młodzi wobec globalnych wyzwań 2022”, w którym wskazuje, jak migranci postrzegani są przez młode pokolenie.

Czytaj więcej
09.12.2021

Znamy osoby nominowane do Nagrody im. I. Sendlerowej „Za naprawianie świata”

Ci nauczyciele i nauczycielki codziennie uczą młodych ludzi otwartości i równego traktowania innych. Znamy listę 10 nominowanych do tegorocznej edycji Nagrody im. I. Sendlerowej „Za naprawianie świata” organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Czytaj więcej
10.06.2021

73% uczniów odczuwa niepewność i strach po powrocie do stacjonarnej szkoły – raport Centrum Edukacji Obywatelskiej

Młodzi ludzie w pierwszych dniach po powrocie do stacjonarnej szkoły są pełni obaw, zestresowani i zniechęceni. Eksperci Centrum Edukacji Obywatelskiej alarmują, że to, jak przebiega powrót do stacjonarnej szkoły, w dużym stopniu ukształtuje sytuację w edukacji na kolejne lata.

Czytaj więcej
17.12.2020

Kampania „Ponad granicami” uczy, jak rozmawiać z młodzieżą o migracjach

Kampania „Ponad granicami. Rozmawiajmy o migracjach” ma na celu uświadamianie młodych ludzi na temat współczesnych migracji i wzmacnianie w nich poczucia odpowiedzialności za społeczeństwo.

Czytaj więcej

Centrum Edukacji Obywatelskiej w mediach

dr Jędrzej Witkowski w rozmowie z RMF FM

Trzeba zacząć uczyć dzieci, jak samemu zdobywać wiedzę. Najlepiej w czasie pandemii poradzili sobie Ci uczniowie, którzy wcześniej nauczyli się uczyć.

Elżbieta Krawczyk w wywiadzie dla Tygodnika Powszechnego

Niewiedza nie jest niczym złym, choć wielu rodziców i nauczycieli panicznie się jej boi. Pytanie, na które nie znamy odpowiedzi, może być okazją do wspólnych poszukiwań. Razem z dzieckiem możemy usiąść do komputera czy książek.

Sylwia Żmijewska-Kwiręg dla Onet.pl

W szkołach, w których uczniowską samorządność traktuje się poważnie, włącza się na przykład uczniów i uczennice w szereg szkolnych decyzji, także tych, które dotyczą procesu nauczania i uczenia się.

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych rozumianych jako otrzymywanie newslettera oraz informacji o produktach i usługach edukacyjnych oferowanych przez CEO, poprzez przesyłanie informacji za pomocą poczty elektronicznej, na podany adres e-mail [zg. z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U z 2013 r., poz. 1422 ze zm.)]. Nasza polityka prywatności