Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Dla nauczyciela
Artykuł

Edukacja w czasach pandemii wirusa COVID-19 – do pobrania ebook

Zespół CEO

Ten ebook to chyba pierwsze w Polsce opracowanie, które stara się zebrać wszystkie najważniejsze założenia przyświecające pracy nauczyciela i nauczycielki w bieżącym kontekście. Materiał dostępny jest bezpłatnie.

Jacek Pyżalski, Wiesław Poleszak, Tomasz Bilicki, Marek Kaczmarzyk, a także Jędrzej Witkowski i Danuta Sterna – to tylko niektórzy z ekspertów, których teksty znalazły się w wydanej właśnie pod redakcją naukową Jacka Pyżalskiego publikacji „Edukacja w czasach pandemii wirusa COVID-19”. Ten ebook to chyba pierwsze w Polsce opracowanie, które stara się zebrać wszystkie najważniejsze założenia przyświecające pracy nauczyciela i nauczycielki w bieżącym kontekście. Materiał dostępny jest dla wszystkich zainteresowanych, a jego pobranie jest bezpłatne. 

Eksperci poruszają w publikacji zagadnienia związane z nową dla wszystkich sytuacją psychologiczną – zarówno w kontekście samej epidemii, jak i szerzej: na przykład ogólnych neurobiologicznych założeń edukacji zdalnej. Przyświeca im założenie, że w przypadku nauczania na odległość jeszcze ważniejsza niż w każdym innym kontekście staje się dobra relacja z uczeniem i uczennicą. Pozwala bowiem nie tylko utrzymać uwagę, zaangażować, lecz także wzmocnić u młodego człowieka poczucie sprawczości i odpowiedzialności za siebie. 

Oczywiście w materiale nie zabrakło tekstów na temat strategii i modeli uczenia na odległość, a także organizacji zdalnego nauczania czy oceniania w tym procesie (dwa ostatnie tematy poruszone zostały przez współpracujących przy wydaniu tej publikacji ekspertów Centrum Edukacji Obywatelskiej). Tym, którzy po ostatnich kilku tygodniach mają wrażenie mętliku w związku z bardzo dużą liczbą zestawień i artykułów na temat narzędzi internetowych do edukacji zdalnej, polecamy tekst autorstwa Natalii Walter „Mamy (za) duży wybór – jak nie zgubić się wśród narzędzi cyfrowych?”. Według nas obowiązkowa jest także lektura artykułu poświęconego dobrostanowi samego nauczyciela i nauczycielki, od którego to zaczyna się absolutnie każda edukacja. 

Wierzymy, że ta publikacja pomoże Wam zorganizować pracę i wyznaczyć priorytety tak, żeby edukacja zdalna była możliwie dobra dla wszystkich: uczniów i uczennic, ich rodzin oraz dla Was Drodzy Nauczyciele i Nauczycielki. Życzmy owocnej i inspirującej lektury!

Ebook „Edukacja w czasach pandemii wirusa COVID-19” [DO POBRANIA]

Publikacja została wydana przez EduAkcja Sp. z o.o. Centrum Edukacji Obywatelskiej znalazło się w gronie Partnerów Merytorycznych ebooka. 

Zespół CEO

Podobne wpisy, które mogą Cię
zainteresować

Zmiany w podstawie. Temat nie tylko dla nauczycieli

Czytaj więcej
Nauczycielka, która słucha wykładu. Wokół niej inne osoby uczestniczące w tym wydarzeniu.

O myślach i uprzedzeniach, które wpływają na moje relacje w szkole

Czytaj więcej
Klasa. Pośród uczniów i uczennic na środku siedzi uczeń, który składa ręce i sprawia wrażenie, jakby zastanawiał się nad swoją wypowiedzią.

Jak udzielać informacji zwrotnej?

Małgorzata Ostrowska
Czytaj więcej

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych rozumianych jako otrzymywanie newslettera oraz informacji o produktach i usługach edukacyjnych oferowanych przez CEO, poprzez przesyłanie informacji za pomocą poczty elektronicznej, na podany adres e-mail [zg. z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U z 2013 r., poz. 1422 ze zm.)]. Nasza polityka prywatności