Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Informacje prasowe

73% uczniów odczuwa niepewność i strach po powrocie do stacjonarnej szkoły – raport Centrum Edukacji Obywatelskiej

Młodzi ludzie w pierwszych dniach po powrocie do stacjonarnej szkoły są pełni obaw, zestresowani i zniechęceni. Eksperci Centrum Edukacji Obywatelskiej alarmują, że to, jak przebiega powrót do stacjonarnej szkoły, w dużym stopniu ukształtuje sytuację w edukacji na kolejne lata.

Badanie Centrum Edukacji Obywatelskiej pokazuje, że młodzi ludzie w pierwszych dniach po powrocie do stacjonarnej szkoły są pełni obaw, zestresowani i zniechęceni. Przyznają, że uczyło im się trudniej w formie zdalnej. Przeszkodą był brak bezpośredniego kontaktu z nauczycielem i rówieśnikami. Jednak, co zaskakujące, aż 47% z nich jest zdania, że to edukacja stacjonarna jest trudniejsza niż zdalna. Nauczyciele przejawiają większy entuzjazm po powrocie do szkoły. Jednocześnie w części tej grupy widoczny jest problem wypalenia zawodowego. Eksperci Centrum Edukacji Obywatelskiej alarmują, że to, jak przebiega powrót do stacjonarnej szkoły, w dużym stopniu ukształtuje sytuację w edukacji na kolejne lata.

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych rozumianych jako otrzymywanie newslettera oraz informacji o produktach i usługach edukacyjnych oferowanych przez CEO, poprzez przesyłanie informacji za pomocą poczty elektronicznej, na podany adres e-mail [zg. z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U z 2013 r., poz. 1422 ze zm.)]. Nasza polityka prywatności