Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Inne

Zgłoś siebie lub inną osobę do Nagrody im. Ireny Sendlerowej

Misją Nagrody im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata” jest wspieranie nauczycieli, którzy w swojej pracy starają się nie tylko przekazywać wiedzę, ale też kształtować postawy otwartości, szacunku dla innych, solidarności, a także zaangażowania na rzecz tych wartości.

Od ponad 16 lat nagradzamy nauczycielki i nauczycieli, dla których praca wychowawcza jest pasją. To osoby, które niezależnie od stażu pracy i prowadzonych zajęć potrafią rozbudzać wrażliwość i empatię u swoich uczniów i uczennic. Przede wszystkim poprzez otwartość i troskę o tworzenie pomostów między ludźmi i solidarność z potrzebującymi.

Pierwszych laureatów konkursu wybrała osobiście Irena Sendlerowa w 2006 roku. Od tego czasu każdego roku Kapituła konkursowa wybiera około 10 nominowanych, a wśród nich laureatkę lub laureata. Nagroda wynosi 15 tys. złotych. 

Jak zgłosić kandydata lub kandydatkę do Nagrody im. Ireny Sendlerowej

Zgłoszenia i uzupełnione formularze kandydatów i kandydatek przyjmujemy do 24 września 2023 roku. Wytypować można siebie samego lub wybraną osobę.

W zgłoszeniu wystarczy podać dane kontaktowe wybranej osoby i kilkuzdaniowe uzasadnienie, dlaczego warto przyznać nagrodę tej kandydatce lub temu kandydatowi. 

Następnie osoba wytypowana otrzymuje mail z informacją o zgłoszeniu do Nagrody i z prośbą o wypełnienie formularza. To najważniejszy etap.

Do formularza dołącz:

Formularz wypełniony przez kandydata lub kandydatkę będzie rozpatrywany przez Kapitułę konkursową. 

Nagroda ma wartość nie tylko finansową

Traktujemy osoby nominowane przez Kapitułę jako naszych ekspertów. Chcemy Was wspierać w rozwoju zawodowym, jak również korzystać z Waszego doświadczenia i wiedzy. 

Dlatego zapraszamy Was do udziału w konferencjach, inicjatywach edukacyjnych, ale też do prowadzenia szkoleń dla innych nauczycieli. To jeden z elementów budowania środowiska Sendlerowców – dzięki nominacjom możesz spotkać i poznać nauczycieli i nauczycielki z całej Polski działające z podobnym zaangażowaniem i mierzące się z podobnymi wyzwaniami.  

Chcemy, by nagroda była dla nauczycieli i nauczycielek wzmocnieniem i wsparciem: potwierdzeniem, że to, co robią, jest ważne i potrzebne, przypomnieniem, że w swoich działaniach nie są sami.

Partnerzy

Program Nagrody im. Ireny Sendlerowej został dofinansowany ze środków Edukacyjnej Fundacji im. prof. Romana Czerneckiego, Fundacji KPMG w Polsce, Fundacji Signum, Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności – Programu Szkoła Ucząca się, Fundacji Pacewiczów i Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie. Partnerem Nagrody jest Stowarzyszenie Dzieci Holocaustu w Polsce.

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych rozumianych jako otrzymywanie newslettera oraz informacji o produktach i usługach edukacyjnych oferowanych przez CEO, poprzez przesyłanie informacji za pomocą poczty elektronicznej, na podany adres e-mail [zg. z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U z 2013 r., poz. 1422 ze zm.)]. Nasza polityka prywatności