Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Inne

Tydzień Edukacji Globalnej!

Pokój na świecie to najgorętszy temat globalnej debaty. Weź w niej udział razem ze swoimi podopiecznymi.

Już od wtorku 7 listopada do czwartku 16 listopada zapraszamy Was na Festiwal Internetowy poświęcony sprawom globalnym. Podzieliliśmy go na część dla młodych osób i dla nauczycielek i nauczycieli. Obydwie części mają jedną wspólną myśl.

 „Pokój dla planety. Planeta pokoju”.

Bo światowe konflikty to obecnie najgorętszy temat debaty publicznej. Ale… co jest ich przyczyną, co możemy zrobić, by to zatrzymać, by być odpowiedzialnym a zarazem sami cierpieć mniej?

Zapraszamy, by wspólnie znaleźć odpowiedzi!

Zapisz się, zaproś swoich uczniów, by wziąć udział w rozmowach (na webinariach):

Dla uczniów i uczennic przygotowaliśmy również grę korytarzową, która będzie trwać cały 15 i 16 listopada. Odpowiednio wcześniej przekażemy opiekunom i opiekunkom grup zestaw zadań do gry.

Spośród wielu zadań opiekunowie i opiekunki wybiorą minimum cztery. Zadania będą poświęcone globalnym zjawiskom związanym z pokojem, tropieniu powiązań oraz poszukiwaniu lokalnych rozwiązań i możliwości włączenia się w działania mające na celu poprawę sytuacji na świecie. Liczy się współpraca, odpowiedzialność, otwartość.

Efekty zrealizowanych zadań zespoły będą umieszczać na Padlecie, gdzie będą miały też możliwość podejrzeć, jak pracują inne grupy.

Chcesz poznać więcej szczegółów, zapraszamy.

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych rozumianych jako otrzymywanie newslettera oraz informacji o produktach i usługach edukacyjnych oferowanych przez CEO, poprzez przesyłanie informacji za pomocą poczty elektronicznej, na podany adres e-mail [zg. z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U z 2013 r., poz. 1422 ze zm.)]. Nasza polityka prywatności