Aktualności

"Uczyć (się) głębiej. Jak to zrobić na lekcji" McTighe i Silver to pierwsza tak wyczerpująca publikacja o narzędziach, metodach i strategiach głębokiego uczenia się, wzbogacona o konkretne przykłady ich zastosowania. Ta książka pomoże Wam skutecznie pogłębiać wiedzę młodych ludzi i rozwijać u nich zdolność do: wiązania ze sobą faktów, szukania zależności, generowania i stawiania hipotez, porównywania ze sobą przedmiotów i zjawisk, wyciągania esencji z trudnego tekstu, obrazu czy filmu oraz rozumienia kontekstu przekazu.
Zapraszamy na coroczną otwartą konferencję naszego programu "Szkoła ucząca się". podczas której porozmawiamy o warunkach głębokiego uczenia się. Praktycy i praktyczki podzielą się swoim doświadczeniem na temat: stosowania informacji zwrotnej, świadomości regulacji i samoregulacji emocji u uczniów i uczennic oraz wspierającej roli przestrzeni szkoły. Wydarzenie odbędzie się 24 listopada. Można w nim wziąć udział stacjonarnie (w Warszawie) oraz online.
22 października 2021 roku odbyła się aukcja obrazów z kolekcji „Sztuka dostrzegania”. Dochód z ich sprzedaży wesprze projekty czterech organizacji społecznych, w tym cykl „Odporna szkoła” realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia!
Zapraszamy do lektury pierwszego w Polsce opracowania, które opisuje współpracę organizacji społecznych i szkół. Zostało stworzone przez Fundację Pole Dialogu i Centrum Edukacji Obywatelskiej na podstawie eksploracyjnego badania społecznego. W raporcie zostały zawarte m.in. charakterystyka relacji i wynikających z nich potrzeb, oczekiwań, motywacji i barier oraz rekomendacje, które pozwolą obu szkołom i organizacjom społecznym lepiej zrozumieć wyzwania, jakie przed nimi stoją.
Ogłaszamy konkurs, w którym nagrodą jest wydana w formie papierowej publikacja “Wychowanie to podstawa”. Publikacja ta to źródło wiedzy oraz wartościowych wskazówek i inspiracji pomocnych w sytuacjach kryzysowych i w codziennej pracy z uczniami i uczennicami. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na pytanie "Jakie jest Twoje najwspanialsze wychowawcze doświadczenie w pracy z uczniami i uczennicami?" w komentarzu pod postem na naszym profilu na Facebooku.

Strony