Ruszyły zapisy na międzynarodową konferencję dot. edukacji obywatelskiej - NECE 2021

Konferencja organizowana przez Networking European Citizenship Education odbędzie się w dniach 28-29 października w Brukseli i będzie miała formę hybrydową.  Wydarzenie jest skierowane do przedstawicieli i przedstawicielek instytucji i organizacji zainteresowanych edukacją obywatelską, a także do nauczycielek, nauczycieli i dyrektorek oraz dyrektorów szkół.

 

W tym roku motywem przewodnim spotkania jest nowe spojrzenie na przyszłość edukacji obywatelskiej w Europie („Committed to Change: Reimagining the Future of Citizenship Education in Europe"). Uczestniczki i uczestnicy będą poszukiwać odpowiedzi na pytania dotyczące przyszłości edukacji, demokracji i społeczeństwa, a także roli edukacji obywatelskiej w świecie ciągłych wyzwań, przemian politycznych, ekologicznych i społecznych. W gronie panelistek i panelistów biorących udział w konferencji znalazła się Alicja Pacewicz z Centrum Edukacji Obywatelskiej.

 

Zachęcamy do zapoznania się z programem oraz do bezpłatnej rejestracji. Organizatorzy przewidują szerokie możliwości uczestnictwa online w wydarzeniu (w ramach transmisji na żywo, warsztatów zdalnych i spotkań networkingowych). Liczba osób, które będą mogły wziąć udział w wydarzeniu w stacjonarnie jest ograniczona. 

 

___________________

Zachęcamy także do udziału w wydarzeniach organizowanych przez NECE we wrześniu tego roku, w ramach przygotowania do październikowej konferencji (NECE Campus). Więcej.

 

Wśród 30 spotkań online, podczas których prezentowane są projekty z zakresu edukacji obywatelskiej z całej Europy, zalazł się warsztat „Teaching transition” poświęcony transformacji ustrojowej i podejmowaniu tego tematu w szkole. Spotkanie odbędzie się już w najbliższy czwartek 23 września o godzinie 10:00 online. Poprowadzi je Vedrana Pribičević z Zagreb School of Economics and Management oraz Stanisław Zakroczymski, polski prawnik i historyk. Więcej.