Przekaż nam swój 1%!

Wyzwania, jakie przyniósł edukacji rok 2020 postawiono również przed organizacjami pozarządowymi, takimi jak Centrum Edukacji Obywatelskiej. Od samego początku staraliśmy się im sprostać, niosąc wsparcie nauczycielom i nauczycielkom, dyrektorom i dyrektorkom, pośrednio również uczniom i uczennicom. Prowadziliśmy programy, organizowaliśmy otwarte webinaria, przygotowywaliśmy materiały do przeprowadzenia zdalnych lekcji, a także staraliśmy się inspirować i stwarzać osobom pracującym w szkołach przestrzeń do wymiany doświadczeń. 

 

Proponowane przez nas podejście zakładało m.in. troskę o potrzeby uczniów i uczennic oraz przybliżanie im otaczającego świata, by lepiej rozumieli, z czym się mierzymy jako społeczeństwo na poziomie lokalnym i globalnym. Zachęcaliśmy także do ograniczenia liczby wystawianych stopni na rzecz udzielania informacji zwrotnej i do realizacji projektów edukacyjnych zamiast rozbudowywania prac domowych.

 

W pierwszych tygodniach nauki zdalnej z przygotowanych przez nas materiałów skorzystano ponad 100 000 razy. W sposób regularny współpracuje z nami około 40 000 nauczycieli i nauczycielek oraz dyrektorów i dyrektorek z prawie 10 000 szkół z całej Polski.

 

W tych działaniach przyświeca nam ten sam cel, który staramy się realizować od 27 lat, od kiedy pracujemy z polskimi szkołami. Chcemy, by uczniowie i uczennice – bez względu miejsce zamieszkania, pochodzenie czy po prostu okoliczności – mogli uczyć się ciekawie. 

 

Popierasz nasze działania?

Przekaż swój 1% podatku Centrum Edukacji Obywatelskiej

KRS 0000052758

By przekazać swój 1% podatku Centrum Edukacji Obywatelskiej wystarczy w zeznaniu rocznym PIT podac numer KRS 0000052758.