Nasz cykl "Odporna szkoła" wśród inicjatyw wyróżnionych przez PwC Polska w projekcie „Sztuka dostrzegania”

Firma doradcza PwC z okazji 30-lecia obecności w Polsce realizuje projekt „Sztuka dostrzegania”, będący unikalnym połączeniem świata sztuki i biznesu oraz działań społecznych. We współpracy z domem aukcyjnym DESA Unicum oraz malarzem Michałem Zaborowskim powstały portrety 30 uznanych osobowości, które w ostatnich trzech dekadach miały istotny wpływ na kształtowanie Polski (m.in.: Janusz Gajos, Agnieszka Holland, Krzysztof Zanussi, Maja Ostaszewska, Jerzy Owsiak, Robert Lewandowski czy Adam Małysz). Dochód z aukcji prac wesprze projekty czterech organizacji społecznych, w tym cykl „Odporna szkoła” realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

 

- „Odporna szkoła” to wsparcie, które pozwala nauczycielom z całej Polski skuteczniej odpowiadać na ogromne wyzwania będące konsekwencją epidemii koronawirusa. Szacujemy, że w tej chwili poprawia on doświadczenie szkolne około miliona uczniów i uczennic. Dzięki inicjatywie PwC Polska mamy szasnę dotrzeć do jeszcze większej ich liczby - mówi dr Jędrzej Witkowski, prezes Centrum Edukacji Obywatelskiej. - Zgromadzone środki chcemy przeznaczyć na finansowanie kolejnych webinariów podnoszących kompetencje, materiałów ze wskazówkami i scenariuszy zajęć dotyczących m.in. reintegracji klasy, odbudowy motywacji, wyrównywania poziomu wiedzy oraz umiejętności uczenia się - dodaje.

 

W projekcie „Sztuka dostrzegania” wyróżnione zostały 4 organizacje: Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Fundacja Integracja i Gdańska Fundacja Innowacji Społecznej. 

 

- PwC od 30 lat w Polsce inicjuje i angażuje się w projekty społeczne. Sztuka dostrzegania jest kontynuacją naszych działań związanych z odpowiedzialnym prowadzeniem biznesu i dostrzeganiem tego, co ważne, również poza obszarem codziennej działalności”mówi Adam Krasoń, prezes PwC w Polsce.

 

W projekcie PwC Polska bierze udział 30 osobowości, cenionych i uznanych w swoich dziedzinach osób, których działalność miała istotny wpływ na kształtowanie biznesu, kultury i społeczeństwa. Michał Zaborowski, wybierając najbardziej istotne cechy danej postaci i oddając jej charakter, stworzył unikalny cykl 30 obrazów. Wśród zaproszonych do udziału w „Sztuce dostrzegania” osobowości są m.in. Jerzy Starak, Dariusz Miłek, Janusz Gajos, Agnieszka Holland, Krzysztof Zanussi, Krzysztof Penderecki, Maja Ostaszewska, Jerzy Owsiak, Grzegorz Markowski, Robert Lewandowski, czy Adam Małysz. Bohaterami obrazów są także Krzysztof Penderecki, Wisława Szymborska, Kora oraz Wojciech Młynarski.

 

To wyjątkowe wydarzenie, ponieważ łączy w sobie dwie ważne wartości – sztukę i możliwość pomagania. Projekt jest zupełnie nieszablonowy. Włączyło się w niego wiele znanych osobistości. Wszyscy mamy wspólny cel. To wspaniała inicjatywa. Czujemy się wyróżnieni, że możemy wziąć w niej udział - mówi Juliusz Windorbski, prezes DESA Unicum, która jest partnerem akcji.

 

Już 22 października, podczas specjalnego wydarzenia, odbędzie się aukcja wszystkich obrazów z kolekcji „Sztuka dostrzegania”. Dodatkowo, dzięki aplikacji DESA, każdy będzie mógł wziąć udział w licytacji online, odbywającej się w tym samym czasie.

 

Na stronach www.pwc.pl/sztukadostrzegania oraz na www.desa.pl można zobaczyć katalog ze wszystkimi obrazami Michała Zaborowskiego, a także sprawdzić szczegóły dotyczące aukcji – konieczna jest wcześniejsza rejestracja licytujących.